czwartek, 20 października 2016

Czytam sobie... cz. I Wydawnictwo Egmont

\
"Czytam sobie" jest to seria książeczek mająca na celu promować czytelnictwo oraz zdolności logicznego myślenia. Obecnie na rynku pojawiły się nowe tytuły najwybitniejszych polskich pisarzy oraz ilustratorów. W moje ręce trafiły cztery pozycje. 

Pierwsze dwie:" O smoku spod Wawelu" Wojciecha Widłaka oraz "Planety pana Mikołaja" Anny Czerwińskiej-Rydel przeznaczone są dla dzieci stawiających pierwsze kroki w czytaniu. Obie umiejscowione są na poziomie pierwszym, czyli mającym na celu nauczyć młodych czytelników składać słowa. Każda z nich zawiera określoną historię, napisaną dużą czcionką. Dodatkowo pojedyncze wyrazy rozbite na głoski. Jest to pierwszy etap nauki czytania. Rozumienie tekstu  sprawdzają trzy proste pytania zamieszczone na okładkach książek.
"O smoku spod Wawelu" jest historią znanego wszystkim smoka z krakowskiego zamku. Wojciech Widłak w bardzo zabawny i przystępny sposób przybliżył tę legendę dzieciom. Całość wzbogacają piękne ilustracje Joli Richter-Magmuszewskiej. Oprócz zapoznania maluchów z tekstem pisanym, opowieść ma przybliżyć im również gatunek, jakim jest legenda.
"Planety pana Mikołaja" Anny Czerwińskiej Rydel przedstawiają wielkiego astronoma w czasach jego dzieciństwa. Są próbą pokazania, tego, że już w od najmłodszych lat kształtują się zainteresowania, które mogą mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość. Przedstawiają ważną teorię Mikołaja Kopernika w sposób zrozumiały dla otwierających się, małych umysłów. Ilustracje wykonała Katarzyna Bajerowicz.

 


By zachęcić najmłodszych do lektury każda książeczka zawiera naklejki oraz dyplom sukcesu.
 
Cała seria jest doskonałym sposobem na przybliżenie dzieciom najpierw liter, słów, potem zdań, aż w końcu całych historii. Warto po nią sięgnąć gdy chcemy nauczyć nasze maluchy czytać i pisać.
 
Polecam !!
 
Część druga nastąpi...
 
Za książeczki dziękuję
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz