niedziela, 23 października 2016

Czytam, Główkuję... cz II Wydawnictwo Egmont

Kolejne dwie książeczki, o których już wspominałam w części pierwszej mojego wpisu, przeznaczone są dla nieco starszych dzieci. Seria ta nazwana została "Czytam, Główkuję". Celem lektur, jest pobudzenie wyobraźni, zainteresowanie młodego czytelnika, ale również uaktywnienie u niego logicznego myślenia poprzez proste zadania matematyczne.

Pierwsza z omawianych historii to "Król Gromoryk i zagadkowy smok" Wojciecha Widłaka. Jest to zabawna opowieść, w której tytułowy Gromoryk toczy na zamku walkę z bardzo tajemniczym smokiem. Nikt go nie widział, a mimo to król zacięcie upiera się by go złapać. Wywołuje tym wielki niepokój u swej małżonki Dobrochny. Aż z pomocą musi przybyć Doktor Pigułka. Jak skończy się ta na prawdę śmieszna historia? Koniecznie trzeba zajrzeć do lektury. 
Ilustracje, które bawią i uzupełniają tę przygodę, wykonała Ewa Poklewska-Koziełło. 
Na każdej stronie znajdują się krótkie zadania, polegające na przyklejeniu naklejek w odpowiedniej kolejności, czy też dorysowaniu określonych elementów. Dzięki temu, dziecko nie tylko poznaje nową opowieść, bawi się, ale również i uczy.

Druga z książeczek to dzieło Zofii Staneckiej "Fredek i jeden do pary". Ta pozycja jest przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia. Jest już nieco dłuższa, troszkę trudniejsza, ale na pewno nie mniej zabawna.
Autorka opowiedziała o Frderyku Epsilonie Dwudziestym, następcy trony na Planecie Pedanterii,  który znudzony sprzątaniem w swoim świecie, wyruszył w podróż na najbardziej zabałaganioną planetę. Trafił na Ziemię. Tam poznał Jagodę, bardzo oryginalną dziewczynkę posiadającą nie miej oryginalnych braci. 
Opowieść jest przekomiczna i bardzo pozytywna. Myślę, że zainteresuje nie jednego malucha. 
Podobnie jak wyżej, tu również mamy zadania na każdej stronie. Są to już małe łamigłówki matematyczne.
Cudne ilustracje wykonała Marta Szudyga.
 
Gorąco polecam całą serię książeczek "Czytam sobie" oraz "Czytam, Główkuję". Są to niewielkie lektury, dosyć tanie, a przy tym bardzo mądre. Zapewniają rozrywkę, edukację i miło spędzony czas. Czego chcieć więcej?

Polecam!

Za książeczki dziękuję
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz