wtorek, 28 lutego 2017

Atrakcja dla małych i dużych !"Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich" Art Egmont

Wyobraźmy sobie tak sytuację... Nagle gaśnie światło...wyłącza się telewizor...komputer traci moc...baterii nie ma czym naładować...telefon trzeba oszczędzać na wszelki wypadek... dzieci krzyczą, że się nudzą.... co tu robić? A może by tak zapalić świecę i stworzyć mały teatrzyk cieni? Nie wiecie jak? Wydawnictwo Egmont Art przychodzi z pomocą. 


"Chińskie cienie" to piękny i pomysłowy album, który uczy jak za pomocą naszych rąk wyczarować  różne zwierzęta czy wesołe postacie. Okazuje się, że niewiele trzeba by stworzyć bohaterów nie jednego przedstawienia. Obok każdego rysunku znajdują się zabawne wierszyki, które dodają książce wielkiego uroku i które można wykorzystać podczas "inscenizacji". 


Bardzo ciekawym dodatkiem są kontury pomocnicze, które można wyciąć i użyć do uzupełnienia  obrazu ludzkich postaci takich jak np. "Mówca" czy "Święty Mikołaj".  Ponadto, w książce odnajdziemy wskazówki jak zorganizować teatrzyk cieni.


Moje dzieci miały niezłą frajdę próbując stworzyć coś ze swoich małych rączek. Najstarszy sam maluje różne rysunki i przyczepia je do kredek, ewentualnie tworzy telewizor z pudełek po butach, gdzie opowiada wspaniałe, i na pewno bardzo oryginalne historie. 

Książka ta zapewnia nie tylko rozrywkę.Dzięki niej można rozwinąć wyobraźnie, nie tylko dziecięcą!

Polecam ! !

Za książkę dziękujęBrak komentarzy:

Prześlij komentarz