wtorek, 7 czerwca 2016

Pierwsze kroki z komiksem...."Wojtek i Rudy w tarapatach" Piotr Hołod Wydawnictwo EGMONTTym wyznaniem może narażę się wielu osobom, ale  muszę szczerze napisać, że do tej pory nie miałam do czynienia z komiksem, nawet z tzw. klasyką. Oczywiście, jako młodsza siostra dwóch braci, gdzieś na ich półkach widziałam "Tytusa, Romka i A'Tomka", ale nigdy specjalnie nie interesowałam się tym gatunkiem. Los tak chciał, że życie połączyło mnie z wielkim fanem komiksów. Jego liczne historie na temat tej formy literackiej, wywołały u mnie ogromną ciekawość. A ponieważ w ręce wpadło mi najnowsze dzieło Piotra Hołoda, postanowiłam nie opierać się dłużej i odważnie "wypłynąć na nieznane mi dotąd wody".

Książka jest zbiorem zabawnych opowieści o losach dwóch przyjaciół - nosorożca Wojtka i łosia zwanego Rudym.  Ich przygody są zawsze niezwykłe i pełne niespodzianek. Przyjaciele mają niezliczoną ilość najdziwniejszych pomysłów, które najczęściej nie kończą się dla nich zbyt dobrze.


Piotr Hołod  poprzez losy swoich bohaterów, pokazuje uroczą stronę dzieciństwa i przyjaźni. Czytając poszczególne historie od razu widziałam świat dzieci, które mają takie sposoby na zabawę, o jakich dorosłym się nawet nie śniło. I tak znajdziemy tu opowieść o tym jak "spiskiem" wytłumaczyć brak pracy domowej,  a także konkurs o "najlepszym rozchlapywaczu na osiedlu". Rozbrajające są również opowiastki, które karykaturują naszą rzeczywistość jak np. opowieść o zdrowym, drugim śniadaniu czy o tym jak kobiety manipulują mężczyznami. Moją ulubioną jest  "Powitanie", które pokazuje jak przywitać się z koleżanką, by przy tym nie stracić szacunku w oczach kolegów.


Komiks okazał się na prawdę rewelacyjną lekturą. Ciekawe historie, fantastyczne rysunki. Wydaje się być książką dla każdego.Zainteresował się nią nawet mój czteroletni syn, mimo, że nie do końca mógł wszystko zrozumieć. 

Jak mawia moja druga połówka, komiksy są dobrym sposobem zachęcenia dzieciaków do czytania książek. Jeśli potrzebujecie tego rodzaju wybiegu, myślę, że przygody Wojtka i Rudego są dobrym wyborem (a na pewno bardzo śmiesznym wyborem).

Warto wspomnieć, że ten komiks został nagrodzony w drugiej edycji "Konkursu im.Janusz Christy na komiks dla dzieci."

Polecam!!!

Ps. Oprócz wspomnianych zalet ma jeszcze jedną...może nie widać najwyraźniej, ale komiks ten pomaga się przemieszczać ;)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu EGMONT.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz