środa, 25 maja 2016

Magia czytania albo czytanie o magii..."Archie Greene i sekret czarodzieja" D.D. Everest Wydawnictwo Rebis


"Samo słowo wyobraźnia , czyli imaginacja , pochodzi z tych samych źródeł co słowo magia, stąd też wiele wybitnych autorytetów (...) wysnuwa tezę, że ludzka wyobraźnia jest ostatnim śladem magicznych mocy, jakie niegdyś posiadał każdy człowiek."

Ale tak szczerze Drogi Czytelniku? Czy nie marzyłeś kiedyś o tym by być czarnoksiężnikiem? Czy nie chciałeś mieć zaczarowanej różdżki? Czy choć raz nie bawiłeś się w magiczne zaklęcia?....Hokus pokus... Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, i dodatkowo czujesz ogromną miłość do książek, to "Archie Greene i sekret czarodzieja" jest zdecydowanie lekturą dla Ciebie, bez względu na Twój wiek.
 
Książka opowiada o mały chłopcu, którego życie zmienia się w dniu dwunastych urodzin. Bohater dostaje niespodziewany prezent od nieznanego adresata - starą książkę napisaną w nieznanym języku. Dołączony jest do niej list nakazujący doręczenie jej do księgarni w Oxfordzie. Od tego momentu nic nie jest już takie jak było. Archie odkrywa rodzinę o której nie miał pojęcia, dowiaduje się o istnieniu Magii. Nowo odkryta wiedza wciąga go w świat Strażników Płomienia - ludzi, których zadaniem jest chronić magiczne książki, a przez to świat przed działaniem czarnej magii. Od teraz jedyną rzeczą jak łączy jego poprzednie życie z obecnym  jest miłość do książek. Niestety, siły zła dążą do panowania nad światem, i jak się okazuje to Archie musi odegrać dużą rolę w walce z nimi. Ten pojedynek pozwala mu także na odkrycie jego rodzinnych tajemnic oraz własnego przeznaczenia.

Książkę czyta się jednym tchem. Przygody Archiego "oczarowują" czytelnika. Nagle, z szarej rzeczywistości przenosimy się do świata, w którym z książek potrafią wyskakiwać różne stworzenia, od rycerzy po złe wilkołaki.  Książki przemawiają ludzkim głosem i mają swój piękny świat. Okazuje się, że kryją w sobie wiele uczuć oraz przewrotności. 

Czytając tę historię poczułam się jak dziecko, które wciąga się w inną rzeczywistość i koniecznie chce dowiedzieć się co jest dalej.  Dobrze jest czasem oderwać się od tego dorosłego życia i poczuć się odrobinę beztrosko.

Myślę, że Mały Czytelnik będzie miał ogromną frajdę poznając Archiego Greene'a. Ta książka wywoła na pewno wiele emocji, od radości po odrobinę strachu. Powieść ta na pewno uruchomi wyobraźnie, a może też "zaszczepi" u najmłodszych pasję czytania książek. W końcu każda książka może okazać się magiczna.

Polecam tę lekturę każdemu, kto chce poczuć, choć odrobinę magii.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Rebis .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz