czwartek, 1 grudnia 2016

Stare, ale nieprzestarzałe..."Złota księga bajek do słuchania" Wydawnictwo Egmont

Wybór tej książki ma dla mnie charakter sentymentalny. Zawarte w niej bajki przypominają mi moje dzieciństwo. Pamiętam, że będąc małą dziewczynką wszystkie animacje Walta Disneya kojarzyły mi się z jakąś nadzwyczajną krainą. Bohaterowie byli cudowni, historie poruszały serca, a w powietrzu czuć było magię. Oczywiście, gdy teraz odtworzy się te filmy, widać jak bardzo technika poszła do przodu. Niemniej jednak, w tamtym momencie było to coś urokliwego. Ponieważ przedstawione w niej historię są nie tylko piękne, ale też i bardzo mądre, chciałam by poznali je moi synowie.

"Złota księga  bajek do słuchania" jest zbiorem sześciu bajek przedstawionych w formie książki jak i płyty do słuchania.  Wydawnictwo Egmont postanowiło przypomnieć nowemu pokoleniu następujące opowieści: "Alicję w krainie czarów", "Pinokia", "Księgę dżungli", "Aladyna", "Króla lwa", "101 dalmatyńczyków".
Każda z wyżej wymienionych pozycji opracowana została na podstawie filmów Walta Disneya. Stąd też zamieszczone ilustracje, pięknie oddają wersję kinową. Głosu do audiobooka udzielili Maria Seweryn oraz Artur Barciś.


Ilość bajek i filmów dla dzieci w tym momencie jest ogromna. Mimo tego natłoku, myślę, że te stare historie wcale się niezestarzały i ciągle wracają do młodych widzów i czytelników. Ich prostota, w znaczeniu braku kombinacji i udziwnień, daje im wymiar ponadczasowy.
Przyznam szczerze, że odkąd najstarszy synek świadomie ogląda bajki, oglądam z nim nie tylko nowości. Często wracam do takich bajek jak np. "Król lew". Dlatego też, gdy Mały zobaczył tę książkę od razu sięgnął do wspomnianej historii. A co zaskoczyło mnie najbardziej to fakt, że chętnie oglądał obrazki, ale jeszcze chętniej słuchał tej opowieści w wykonaniu Artura Barcisia.
Polecam tę "księgę" każdemu. Zapewnia miłe spędzeniu czasu z dziećmi. Poszerza wyobraźnie, zwłaszcza podczas słuchania wspomnianych bajek. Ponadto wprowadza do życia rodzinnego trochę tej Disneyowskiej magii.

Polecam !!
Za książkę dziękuję 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz